Talenti kosovar Milot Rashica, i cili para pak qastesh mori lejen nga FIFA, që të debutoj qysh sonte për Përfaqësuesën e Kosovës, në ndeshjen ndaj Finlandës është i ngazëllyer që do të mund ti ndihmojë shokëve në përballjen historike ndaj finlandezëve.

“Jemi shumë të lumtur këtë moment e kemi pritur që një javë dhe tani jemi shumë të lumtur. Tani shpresojmë në një ndeshje sa më të mirë sonte. Mirëpo edhe sikur të mos ishim ne në fushë djemtë do të tregonin ndeshje të mirë, por tani besojmë të dalim me tre pikë”, përfundoi talenti vushtrias.

Artikulli paraprakJa deklarata e kapitenit Ujkani, pasi mësoi vendimin e FIFA-së
Artikulli tjetërEdhe Valon Berisha merr “ok” nga FIFA