“Normalisht, pres, ashtu siç kemi filluar me fitore nga fillimi të vazhdojmë me fitore edhe me Ferizajn. Po ashtu, pres të luajmë lojë të bukur dhe me përformancë të shkëlqyer. Por, kuptohet, as guxon të na shkoj mendja të nënçmojmë kundërshtarin të cilët kanë respektin ton maksimal, edhe pse është skuadër e rikthyer në Superligë dhe i kanë edhe ata pretendimet e tyre”, ka thënë para ndeshjes , mesfushori, Mergim Pefqeli për faqen zyrtare të klubit.

Artikulli paraprakLindemann: Pikët që kemi marrë me Feronikelin, tash duhet t’i dyfishojmë
Artikulli tjetërE pabesueshme ku shkon derbi: Ja çka i bën Intelektualët, Skifterave [FOTO]