E fitoi edhe një ndeshje kampionale, por ishte e para pas barazimeve të një pas nëjshme.

Ballkani i kthehet fitores në Superligë duke e mposhtur Trepçën’89 me rezultat 3-1, dhe kështu të mbetet në garë për titull të kampionit, shkruan Korneri.net

Munishi foli për ndeshjen ndaj mitrovicasve dhe kështu e komentoi atë.

“Nuk ka qenë aspak Trepça’89 e dobët sot pasi deri në 15 minutat e fundit ishim 1-1, kur në u zhbllokuam sërish, pastaj e kishim pak më të lehtë pasi patëm edhe shumë raste të tjera, me ç’rat e shënuam edhe golin e tretë dhe të fitores. lLoja ishte atraktive, e pamë se Trepça’89 nuk kishte ardhur të mbrohet, por edhe krijoi raste, shënoi gol kështu që shkojmë tutje”, tha Munishi pas ndeshjes për Supersport Kosova, ndërsa ai foli edhe për lëndimin e Arbër Hoxhës.

“Emocionalisht na ka goditur shumë si skuadër, pastaj edhe kualiteti i Arbërit nuk diskutohet. Ne ende nuk e dimë saktë shkallën e lëndimit sa është i lënduar. Ne i kemi marr të gjitha masat si klub pasi do ta mbështesim deri në fund në çdo aspekt. E kishe shumë të ëvshtirë ta motivojë ekipin para ndeshjes, pasi të gjithë lojtarët e përjetuan shumë rëndë lëndimin e Arbërit, por unë jam thellë i bindur se ai do të kthehet edhe më i fortë dhe mund të luaj në Evropë edhe pas këtij lëndimi”, deklaroi Munishi. /Korneri.net

Artikulli paraprakTabela pas javës së 25-të, në Superligë
Artikulli tjetërIdrizi arsyetohet me mungesa të mëdha, por premton tri pikë ndaj Flamurtarit