U mendua se Man.City do të fitonte lehtë, por jo.

Lyon shënoi fitore 1-3 duke e eliminuar përfaqësuesesin e fundi anglez në Champions League, por ishte një moment kur ndoshta historia e kësaj ndeshje do të ndryshonte sikur Sterling të shënonte gol në portë të zbrazët, përcjell Korneri.net

Pas ndeshjes i pari që foli nga humbësit ishte belgu Kevin de Bruyne.

“Viti i Ri, dhe e njëjta gjë . Pjesa e parë nuk ishte aq e mirë, e dyta ishte e shkëlqyeshme, ne barazuam, krijuam mundësi, dhe pastaj pranuam një gol pas tjetrit. Nëse Sterling do të  shënonte te 1-2, do të ishte ndryshe. Ne kemi shumë për të mësuar nga kjo që ndodhi sonte”, deklaroi pas ndeshje De Bruyne. /Korneri.net

Artikulli paraprakÇiftet gjysmëfinale dihen, ja kur luhen dhe ku, ndërsa për herë të parë në histori dy skuadra franceze në gjysmëfinale
Artikulli tjetërGuardiola shpreson që një ditë Man.City do të kaloj në gjysmëfinale