Përfaqësuesja e Kosovës nesër ndeshet me Islandën në stadiumin ”Loro Boriçi” nga ora 20:45, derisa tri prurjet e reja për këtë duel janë Besart Berisha, Dionis Avdijaj dhe Atdhe Nuhiu.

Mirëpo, çfarë numrash do të bartin këta futbollistë?. Sheshi.com merr vesh se ylli më i madh i Kosovës, Besart Berisha do ta bartë numrin 8. Ky numër është spedial për Berishën pasi që e ka bartur edhe në klubet ku ka luajtur.

Ardhja tjetër milionëshe, Dionis Avdijaj do ta bartë numrin 11, kurse Atdhe Nuhiu 21.

Artikulli paraprakBunjaki: E dim që që përballë kemi një çerekfinalist të europianit…Ujkani: Turqia është tjetër nivel për dallim nga Islanda
Artikulli tjetërFormacioni i De Biasit, hermetik: Kam ende 3-4 dilema