Sergio Ramos në minutën e 64 në ndeshjen e mbërmshme të Superkupës së Spanjës, ka bërë shaka me Liones Messi. Ramos ia ofroj tpin që Messi ta merr, dhe për një moment ai e hedhi në ajër.
I nërvoziar me humbjend he rezultatin e ndeshjes, Messi menjëherë u pa duke i thënë diçka reprezentuesit spanjoll.
Nuk vonoi shumë dhe mediat spanjolle e deshifruar atë që Messi i kishte thënë Ramosit, dhe sipas parashikimeve ishin fjalë të rënda.

“La concha de tu madre”, i ka thënë Messi Ramosit, që i bie në shqip “ta q….. nënën”. /Korneri.net

Artikulli paraprakPresidenti i UEFA-së, Aleksander Čeferin në vizitë zyrtare në FFK-së
Artikulli tjetërPique: Për herë të parë, Reali superior ndaj nesh