Nuk mbahet në mend kur Italia ka pasur një gjeneratë të hatashme të futbollistëve të rinjë dhe shumë cilësor. Edhe pse miqësorja e fundit përballë San Marinos “axurët” shënuan fitore 8:0 ndaj një kundërshtari jo të vështirë, megjithatë asnjëherë dhe ndaj askujt nuk është edhe aq lehtë të shënon kaq shumë gola, shkruan Korneri.net.

Një skuadër si kjo e Italisë me (gjak të ri), lojtarë shumë cilësorë dhe me të ardhme, nuk do të mund të ketë problem Italia edhe oër shumë vite të tjera.
Gianluca Lapadula i Milanos shënoi hat-trick, kurse golat e tjerë i realizuan Gianmarco Ferrari, Andrea Petagna, Mattia Caldara, Matteo Politano dhe autogoli i Giovanni Borinit. /Korneri.net

Artikulli paraprakE rrallë: Vëllezërit bashkë me kusheririn e tyre në garat evropiane…
Artikulli tjetërDëmtohet, Balaj humbet Kombëtaren