Legjenda e futbollit italian dhe botëror, Gianluigi Buffon, të premten ne mbremje, ne ndeshjen ndaj Shqiperise per eliminatoret e Boterorit 2018, do te luaje ndeshjen e 1.000 ne si portier profesionist.

Me kete jubile, Buffon eshte pershendetur nga presidenti i Komitetit Olimpik Italian (Coni), Giovanni Malagò, duke i bere komplimente portierit te seleksionit italian.

Artikulli paraprak12 lojtarë kanë shënuar nga një gol këtë edicion, por Mati Fernandez ka hyrë në histori të Milanit!!
Artikulli tjetërTifozët nisen drejt “Renzo Barbera-s”!