Sonte me fillim nga ora 20:45 në “Meazza” zhvillohet ndeshja e dytë në kuadër të barazhit për botërorin Rusia 2018, ndërmjet Italisë dhe Suedisë.

Ndeshja e parë u takoi suedezëve me rezultat minimal 1:0.

Formacionet e mundshme janë si më poshtë:

Itali (3-5-2): Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Candreva, Parolo, Jorginho, Florenzi, Darmian; Immobile, Gabbiadini

Suedi (4-4-2): Olsen; Lustig, Lindelof, Granqvist, Augustinsson; Claesson, Larsson, Johansson, Forsberg; Toivonen, Berg

Artikulli paraprakMilan kreu mbledhjen e akcionerëve dhe vjen me këtë lajm
Artikulli tjetërE gjithë Evropa pas tij, por Napoli një hap larg….