Ballkani për herë të parë në histori të klubit ka kaluar në finale të Digitalb Kupës.

Ata në ndeshjen e kthimit barazuan 1-1 te Feronikeli që ishte i mjaftueshëm për të shkuar në fund, sepse ndeshj e parë në Tharandë nuk pati dhuruar gola, shkruan Korneri.net

Pas ndeshjes trajneri Ismet Munishi foli për Supersport Kosova, duke lavdruar skuadrën e tij për këtë sukses të madh, por edhe me fatin që sipas tij e përcolli Ballkanin pas barazimit.

“Heq një pakujdesi të momenti i golit, në përgjithësi jam i kënaqur me angazhimin e lojtarëve të mi, ka për tu përmirsuar ende loja, mirëpo ne e kemi ditur se kemi përballë një kundërdhtar shumë të vështirë. Kemi qenë jashtëzakonisht të motivuar për lojë. Për herë të parë Ballkani luan në finale, dhe shfrytëzoj rastin t’iu urojë të gjithëve këtë sukses, tifozëve “Xhebrailat”, lojtarëve për angazhim, presidentit Cimës dhe të presim finale”, deklaroi Munishi pas ndeshjes duke mos e harruar respektin edhe për ish-skuadrën e tij dhe fatin që e pati Ballkani në 20 minutat e fundit.

“Vetbesimi do të jetë tashmë present sepse në disa ndeshje ishim të pafat dhe besoj se do të rikthehet qetësia tek ne. Unë mendosj se edhe ishim me fat pas golit të barazimit pasi Feronikeli na vuri në presion të madh, por unë dhe stafi nuk kemi qenë shumë të zhurshmë si gjithmonë pasi unë e respektoj shumë klubin e Feronikelit pasi këtu kam punuar më herët, dhe e përshendes preisdentit Naser Ramën dhe kryetarin Ramiz Lladrovci që i kam miqë të mirë dhe poashtu mikun tim Afrim Tovërlani”, tha në fund Munishi. /Korneri.net

Artikulli paraprakPrishtina pa problem në finale të Kupës
Artikulli tjetërTovërlani: Me potencialin që ka Ballkani, ne nuk mund të krahasohemi”