Trajneri më temperament në Kosovë, Ismet Munishi duket se do të jetë shkaktarë që dy gjyqtarë të ndeshjes Vëllaznimi-Liria të dënohen.

Rregollorja më e re e FFK-së, ndaj çdo shkelje të ligjeve, diciplinës në fushë dhe në shkallët e stadiumeve nga akterë dhe tifozë, është shumë e ashpër se si e tillë është e patolerueshme për të gjithë andaj dënimet do të jetë shumë të rënda edhe atëherë nëse nuk janë zbatuar si duhet edhe nga njerëzit e FFK-së, si rasti me dy gjyqtarët e ndeshjes së lartpërmendur, Burim Jahmurataj si kryesori dhe Gramoz Shala si gjyqtari i katërt, shkruan Korneri.net.

Në fakt, Munishi ka qenë shumë energjik në këtë duel, shpesh herë duke dal edhe nga vijat që e kufizojnë hapësirën ku trajneri mund të lëviz, ka thirr shumë shpesh emrin e gjyqtarit kryesor dhe atij anësor, porn ë asnjë moment nuk ka fyer rëndë apo ka përdor fjalë të ndyra.
Megjithatë, Korneri.net, mëson se ndaj këtyre gjyqëtarëve mund të merren masa ndëshkuese nga FFK-së.

“Procedurë ndaj gjyqtarëve të ndeshjes KF Vëllaznimi – KF Liria, Burim Jahmurataj dhe Gramoz Shala si gjyqtar i katërt (motivi – shkaku i tolerimit të sjelljeve jo sportive gjatë tërë ndeshjes të kryetrajnerit të KF Vëllaznimi, I. Munishi dhe mosveprimi i tyre në përmbushjen e detyrave të gjyqtarëve sipas incizimit televiziv neni 89, paragrafi 1, pika 6 e Rregullores Disiplinore dhe deklaratat e zyrtarëve të ndeshjes”, thuhet në njoftim. /Korneri.net

Artikulli paraprakHetemaj kishte paralajmëruar se nuk do të luaj kundër Kosovës
Artikulli tjetërDuka: Skënderbeu, si Italia pas “Calciopoli”-t. Nga turp, në krenari