Pasi Ministria e Shëndetësisë në koordinim me Institutin Kombëtar të Shëndetetit, e dhanë lejen që të nisin stërvijet grupore në futboll, kampioni vjeshtor Ballkani nisi stërvitjet paraditën e së martës.

Trajneri Ismet Munishi nga sot ka përvjel mirë mëngët dhe ka grumbulluar skuadrën për fillimin e përgatitjeve për 11 ndeshjet e fundit të kampionatit tonë që u ndal në  muajin mars shkaku i koronavirusit, shkruan Korneri.net

Superliga e Kosovës do të fillojë ditën e premte me 5 qershor, kuptohet më së paku një ndeshje,pastaj dy apo tri ndeshje me 6 qershor ditën e shtunë, si dhe me 7 qershor të dielën me ndeshjet tjera, kështu që skuadrat kosovare sa më mirë që do të përgatitetn gjatë këtyre ditëve të majit, aq më mirë do të mund të hyjnë në garat zyrtare.

Ballkani ka qenë lider me 44 pikë, një më shumë se Drita dhe tri më shumë se Gjilani dhe Prishtina, por pa asnjë dyshim, skuadra që drejtohet nga Munishi, me lojën e treguar para pauzës së dhunshme të Covid 19, ka qenë skuadra më  e mirë dhe me futbollin më atraktiv në vend, dhe sigurisht se synimi kryesor mbetet titulli kampion.

“Na priftë e mbara!”, shkruan në faqen zyrtare të klubit nga Theranda. /Korneri.net  

Artikulli paraprakJa kur luhen ndeshjet e Digitalb Kupës
Artikulli tjetërAlonso kthehet në F1 te kjo skuadër