Trajneri i mirënjohur kosovar Ismet Munishi, njihet në opinion për deklarata bombastike dhe të drejtpërdrejta pa marr parasysh për kënd bëhet fjalë, sidomos kur kemi të bëjmë me tema të ndishme në futbollin kosovar. I drejtëdrejt Munishi, u tregua edhe në rrjetin social Facebook, ku është shprehur për ngjarjen e ditës, shkarkimin nga detyra e trajnerit të Prishtinës, Kushtrim Munishi i cili përkundër që ishte fantastik në këto pesë xhiro është larguar nga detyra për t’ia liruar vendin gjermanit Lutz Lindemann.

Munishi i ka quajtur amatera e penzionera udhëheqësinë e kryeqytetasëve, teksa ka mbrojtur deri në maksimum Kushtrim Munishin, madje ish trajneri i Llamkos Kosovës, ka shkuar edhe më larg duke pytur se a ja vlenë të jetohet edhe edukohen fëmijët në Kosovë?

Ky është statusi i Ismet Munishit në Facebook, për qeshtjen e trajnerit të Prishtinës:

munishi

Artikulli paraprakAtl.Madrid “arrë” e fortë për Barcelonën
Artikulli tjetërGalliani zbulon një të pa thënë deri tani nga Rossonerët