Kombëtarja e Islandës momentalisht është duke kryer stervitjen e fundit në “Loro Boriçi” para ndeshjes së nesërme ndaj Kosovës.

Në fakt, stervitje e fundit para ndeshjes me Kosovën është me shumë mungesa e taborin e Islandës, pasi mungojë futbollistë si Kolbeinn Sigthórsson, Alfred Finnbogason, Birkir Bjarnason dhe Jóhann Berg Gudmundsson.

Edhe pse kjo ndeshje është e një rendësie të nadhe për Islandën, Kosova për ta është shumë e fortë dhe të gjithë kanë shprehur respekt të madh për ekipin e trajnerit Albert Bunjaki.

Artikulli paraprakDrogba befason me skuadrën e re
Artikulli tjetërMonaco ka refuzuar ofertë të madhe nga Man.United!