Islanda ka mundur Sllovakinë 79:94 (20:20, 19:23, 16:36, 24:15), në kuadër të parakualifikimeve evropiane në kuadër të Kupës së Botës 2023, Grupi B.

Pjesa e parë ishte e baraspeshuar, ku çereku i parë përfundon 20:20, derisa i dyti 19:23. Dallimi i madh u bë në periudhën e tretë, 16:36.

Islanda kualifikohet me katër fitore dhe një humbje, kurse Sllovakia ka dy fitore dhe tri humbje.10 minutat e fundit ishin vetëm formalitet dhe Islanda triumfoi 79:94.

Islanda në ndeshjen e fundit të grupit do të ndeshet me Luksemburgun të shtunën, derisa Sllovakia me Kosovën.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here