Sulmuesi nga Togo, Emanuel Adebayor, i cili e përfaqëson vendin e tij në Kupën e Afrikës, ka ngelur pa klub që nga kur u largua nga anglezët e Crystal Palace në fund të sezonit të vitit të kaluar.

“E di që kam reputacion të keq të Angli, por nuk e di përse. Ndoshta është diçka që më ka ndjekur prej kohësh, por unë e di që me 90 përqind të njerëzve me të cilët kam luajtur, më pëlqejnë dhe gëzojnë respekt për mua”, tha Adebayor për “The Guardian”.

Artikulli paraprakDikur e “gozhdonte” në stol Gareth Bale, tani tifozët e Realin e përqeshin me klubin e tij të ri
Artikulli tjetërA janë këto “tunelet” më spektakolare në histori të futbollit? [VIDEO]