Një ngjarje jo e zakontë ka ndodhur në ndeshjen e luajtur në Brazil mes Vasco dhe Flamengos.

Sulmuesi i njohur, Luis Fabiano pasi u ndëshkua me karton të verdhë reagoi ashpër duke shtyrë gjyqtarin e ndeshjes.

I menjëhershëm ishte reagimi i gjyqtarit i cili nxori kartonin e kuq për Fabianon.

Artikulli paraprakSërish në stolin e Holandës
Artikulli tjetërMan.United gati ta paguaj klauzolën e brazilianit