Ish-portieri i Milanit, Christian Abbiati, ka zbuluar një detaj interesant pas përfundimit të ndeshjes, Benevento – Milan, shkruan “Korneri.net”.

Abbiati, kryen rolin e zyrtarit te klubit te Milan, tha Gattusso ishte shumë i tërbuar pas barazimin, saqë nervoza e tij kalonte kufinjtë e normales.

“Vrapova nga tribuna dhe u futa të zhveshtore, ku gjithçka ishte në qetësi të pabesueshme. Fokusi im ishte Gattuso pasi nuk e kishte fatin të debutonte me fitore dhe ai gol i portierit të Beneventos ishte si bometarang për të. Nuk mund ta spjegojë nervozën që kishte në ato momente, ishte i prishur tërsisht në fytyrë dhe sillej si i çmendur në dhomë, por nuk tha asnjë fjalë apo kritikë për lojtarët, sepse e dinte që fati nuk ishte më të dhe me Milanin në atë ndeshje”, tha Abbiati./Korneri.net.

Artikulli paraprakGjilani pa problem kalon në xhiron e katërt
Artikulli tjetërTrajneri i Barcelonës kërkon një ide “të çmendur”, të ndërrojë mbrojtësin me Totenhamin