Valencia po kalon momentet më të vështira në histori të La Liga. Edhe spe ndoshta me dy fitoret e fundit pak a shumë është larguar nga pozita e fundit në tabelë, ende ka probleme në lojën e kësaj skuadre të madhe. Për t’i evituar të gjitha këto vështirësi, zyrtyarët e klubit kanë vendosur ta sjellin ish përzgjedhësin e Itlisë, strategun shumë të njohur Cesare Prandelli.

Ish trajneri i Fiorentinës do ta zë vendin e të shkarkuarit të para pak ditëve Pako Ayestarán.

 

 

Artikulli paraprakOzil ofertë e re dhe numrin 10 në shpinë
Artikulli tjetërRregullohet bilanci, Interi eviton ndëshkimin nga UEFA