Ish-mbrojtesi i Manchester United, Rio Ferdinand, gjate nje interviste per mediat britanike e tha qarte: Paul Pogba nuk vlen 100 milione.

37-vjecari, ish-Red Devils, duke folur per transferten e francezit ne Old Trafford, ka deklaruar per shtypin britanik: “Nuk e di nese Pogba vlen 100 milione; per mua, nje futbollist nuk mund te kushtoje me teper se 20. Besoj se Pogba ka deshire te vije, ka theksuar ai.

Kam folur me te, e njoh mire ate. Per te, futbolli eshte gjithcka dhe nuk mendon per para. Kur flitet per United, parate jane ne plan te dyte”.

Ne kujtesen e te gjitheve mbahet mend: per Rio ne 2002 pagoi per Leeds 35 milione. “E verteta eshte, u shpreh ai, se jemi gjashte here kampione te Premier ne 12 vjet”.

Artikulli paraprakMourinho “thumbon” Ronaldon: Nuk dha asgjë në finale, gjestet e tij ishin..?
Artikulli tjetërSupertalenti i Sassuolo-s drejt La Liga-s