Ish-sulmuesi do të duhet të vuajë 3 vite e 6 muaj burg.

Fabrizio Miccoli është në burg. Ish-sulmuesi i Palermos, Juventusit dhe Fiorentinës, pasi u dënua përfundimisht me tre vjet e gjashtë muaj për zhvatje të rënduar me metodën mafioze, u paraqit spontanisht në burgun e Rovigos për të nisur vuajtjen e dënimit, përcjell Korneri.net

Sipas dënimit, Miccoli urdhëroi një zhvatje të rënduar me metodën mafioze ndaj Mauro Lauricella, djalit të bosit të Kalsa Antonino, tashmë i dënuar përfundimisht me 7 vjet burg. Për ish-sulmuesin nuk ka zgjidhje alternative për burgun, pasi për shkak të rrethanave rënduese nuk jepen masa alternative.

Çështja ligjore, e cila daton 10 vjet më parë, lind nga kërkesa e Miccoli drejtuar Mauro Lauricella, djalit të Ninos, një mafioz nga rrethi Kalsa, për t’i kërkuar sipërmarrësit Andrea Graffagnini që të kthejë disa mijëra euro në emër të mikut të tij Giorgio Gasparini , ish fizioterapist i Palermo Calcio. Episodi në atë kohë bëri bujë të madhe sepse Miccoli dhe “Scintilla” folën në përgjimet e gjyqtarit Giovanni Falcone si “baltë”. Fraza për të cilat ish-kapiteni i Palermos më pas kërkoi falje publike. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here