Futbollisti uruguian Franco Acosta Machado u gjet i vdekur.

Ish lojtari ofensiv i Villarreal B dhe Racing Santander është zhdukur në një përpjekje për të kapërcyer lumin Canelones në jug të Uruguajit, përcjellit Korneri.net

Mediat lokale shkruajnë se trupi i tij u gjet në të njëjtin vend ku ai u pa për herë të fundit. Acosta kërkohej që nga e shtuna dhe më shumë detaje duhet të dihen pas hetimit.

Acosta filloi karrierën e tij në skuadrën uruguiane Atenas . Ai pastaj provoi veten në Fenix ​​i cili e përcolli atë në Villarreal. Atje Acosta luajti për ekipin B nga i cili u huazua te Racing Santander dhe Plaza Colonia.

Ai ishte një lojtar i Atenas këtë sezon. Ai luajti 15 herë për ekipin kombëtar Uruguaj U17 dhe shënoi 12 gola. Ai shënoi gjashtë gola për ekipin kombëtar U-20 në 14 ndeshje. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here