Mbrojtësi francez Jeremy Mathieu përfundimisht u largua nga Barcelona për ta vazhduar karrierën te skuadra e njohur portugeze, Sporting. Sipas “A Bola”, mbrojtësi veteran vendosi që të luajë atje sepse Sporting ishte skuadra më e shpejtë dhe konkrete.
Vizitat mjekësore janë paraparë që të realizohen të hënën paradite. /Korneri.net

Artikulli paraprakFaktori Monchi: Roma ia rrëmben Barcelonës mesfushorin
Artikulli tjetërTjetër goditje e madhe e Monchi te Roma vjen nga Holanda