Një nga futbollistët më premtues që dikur luante për skuadrën e famshme holandeze Ajax, Urby Emanuelson, ka qenë i pamëshirshëm me kritika ndaj futbollit italian, gjatë një deklarate për mediat holandeze.

“Futbolli italian është një mjedis me plotë hipokrit. Karriera ime u fundos pothuajse gjatë kohës kur u transferova nga Milan te Roma. Kam një këshillë për futbollistët e rinjë që pretendojnë të luajnë në Serie A: mos shkoni për të zhvilluar karrierë sepse do ta keni të njejtin trajtim sikurse unë”, tha ish-anëtari i skuadrave italiane Milan, Roma dhe Verona, Emanuelson.

Artikulli paraprakZyrtare: Operohet Etrit Berisha, ja sa kohë do të jetë jashtë aksionit?
Artikulli tjetërBoban i lumtur me Milanin e Montella-s: Nesë doni Champions-in përforcohuni në këto dy reparte!