Mesfushori i Realit të Madridit, Isco, pavarësisht cilësive të tij të padiskutueshme, nuk po arrin të ketë një rol të rëndësishën në radhët e Los Blancos. Sezoni i ri ka nisur edhe më keq se ai i përparshmi. Është aktivizuar në vetëm një ndeshje titullar, pikërisht ne barazimin 1-1 me Eibarin, ndërsa në tri takime të tjera të Primera Division është hedhur në fushë si zëvendësuesh. Statistikat e tij janë vertet për të ardhur keq, asnjë asist dhe asnjë gol i shënuar. Trekuartsiti spanjoll, në një prononcim të fundit kalënë të hapur mundësinë e largimit nga Reali.

“Nuk është në planet e mia largimi nga Reali pas festave të fundvitit. Do të vlerësoj mundësinë e largimit në fund të sezonit vetëm nëse do të kem fare hapësira në formacion.”

Pretendentët që dëshirojnë të sigurojnë shërbimet e mesfushorit janë të shumtë dhe ky nuk është një mister. Sidomos në Itali e kërkon me ngulm Juventusi, që në disa raste ka bërë sondazhe për të kuptuar nëse kjo lëvizje është e mundur.

Isco nuk ka qejfmbetje me stafin teknik, përkundrazi e pranon se nëse ai nuk luan, është vetëm faji i tij.

Plani im është të fitoj sa më shumë trofe me Realin. Jam 24-vjec dhe e di që mund të jem vendimtar për skuadrën. Faji nuk është i Zidane, ai hedh në fushë më të mirët, ata që janë më në formë. Nëse nuk do t’ia dal, atëherë do të mendoj për largimin nga Reali.

 

Raporti: Supersport.al

Artikulli paraprakTaulant Xhaka tërbon gazetarin sportiv në Lihtenshtejn
Artikulli tjetërTalentin kosovar që po mahnit Europën, “Iniesta” i ardhshëm i Barcelonës