Sipas raporteve të fundit nga e përditshmja spanjolle “AS”, Real Madridi e ka blinduar mesfushorin e jashtëzakonshëm Isco i cili ka vazhduar kontratën e tij aktuale deri më 2022. nënshkrimi zyrtar do të bëhet vetëm pas dy ndeshjeve të Superkupës së Spanjës përballë Barcelonës, por ajo që ka shokuar botën e futbollit është klauzola e lojtarit.
Sipas këtyre burimeve çmimi i klauzolës së reprezentuesit spanjoll do të jetë besoni apo jo, 700 milionë euro që i tejklalon të gjitha parashikimet dhe lojtarët si Messi e Ronaldo. /Korneri.net

Artikulli paraprakZyrtare: Prishtina godet fuqishëm, nënshkruan me Anel Rashkaj
Artikulli tjetërKondogbia kërkon të shitet, mungoi në stërvitjen e fundit