Ishte skuadra izraelite Beer Sheva ajo që mposhti Interit midis Giuseppe Mezza me rezultat 0-2 në ndeshen e parë të fazës së grupevenë Europa League, dhe ka mjaftuar që klubi italian të ironizohet nga shumë portale evropiane, e mos të flasim në rrjetet sociale që nuk u ndalen duke bërë shaka në emër të klubit neroaxur.

Ata shkuan aq larg sa që kthyen “ankthin” e Interit sikur sulmuesin e Milanos, Andrey Shevchenko në planë të parë pasi shkurtesa e tij në Itali ka qenë Sheva, e që korespondon me emrin e klubit izraelit si dhe “birrës” që e adhuron gjysma e planetit tonë.

Kurse kjo nuk është e tëra pasi fanellat e Interit gjasun më shumë me pijën tjetër freskuese Sprite.

vec

 

 

Artikulli paraprakVazhdojnë rrugëtimim së bashku
Artikulli tjetërNBA, Bosh rikthehet pas mungesës së gjatë