Federiko Marketi nuk është ende gati për t’u rikthyer në portën e Lazios dhe në këtë mënyrë, Strakosha do të vazhdojë të qëndrojë në katërkëndëshin bardhekaltër edhe për të paktën dy ndeshjet e radhës.

Konfirmimi vjen nga vetë numri 1 i Lacios, i cili deklarian për mediat italiane se po punon për t’u rikthyer sa më parë në fushën e blertë por kjo nuk do të ndodhë për të paktën edhe 20 ditë.

Artikulli paraprakRanieri për mediat italiane: Barcelona si Interi, ç’do e mirë ka një fund….
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Prishtina-Gjilani