Derbi më i madh dhe më i shikuar në Kosovë ai i “Anamoravës”, Drita-Gjilani, po forohet e së bashku me të edhe emocionet dhe ethhet që e përcjellin gati çdo qytetar të këtij qyteti pasi dita e premte do të shënoj si ditë e tyre, si ditë feste, për njërën apo tifozin tjetër, lojtarë apo trajnerë.

Redaksia jonë ka intervistuar sulmuesin e Gjilanit, Isa Eminhaziri i cili ka paralajmëruar Dritën pasi është zotuar se 100% do të shënoj gol në derbi.

Si po shkojnë përgatitjet para derbit?

Përgaditjet janë duke shkuar shumë mirë dhe jemi të gatshëm për të premten.

Kush është favorit në derbi, edhe pse renditja tabelare nuk do të thotë shumë në këtë përballje?

Normal që ne jemi favoritë shumë më shumë se Drita sepse ne nuk e kemi presionin e pikëve siç e ka Drita që me çdo kusht duhet të kërkojë fitoren.

 Sa përqind jeni të sigurtë në fitore?

90% fitore 10% barazim humbjen nuk e diskutojmë fare.

Kundërshtari i juaj thotë se do të fitojë dhe do të nis nga këtu cikli pozitiv?

Lojtarët e Drites munden të thonë çfarë të dëshirojnë, por rezultatet po shihen më së miri.

A do të shënosh gol dhe nëse po, a do ta festosh me tifozët tuaj?

Normale që çdo lojtar ka deshirë të shënoj në ndeshje si kjo edhe pse besoj 100%  që do shënoj dhe normale që gëzimin skemi si mos ta ndajmë me tifozët tanë të mrekullueshëm.

Artikulli paraprakMungon gjatë!
Artikulli tjetërErdin Hashani: “Do fitojmë për tifozët dhe t’iu tregojmë kush e sundon qytetin”