Interi e ka fituar ndeshjen e vështirë ndaj Lecce, me një gol në minutën e 95-të që vulosi rezultatin final 1-2.

Dumfries vulosi fitoren e zikaltërve, me holandezin që është një nga lojtarët më të përfolur për tu larguar nga zikaltërit gjatë verëe, por me këtë gol duket ta ketë siguruar vendin dhe për sezonin e ardhshëm.

Romelu Lukaku gjithashtu shënoi golin e parë të ndeshjes në rikthimin për zikaltërit në Serie A. Rezultatin e kishte Nuk pati minuta në këtë sfidë për mesfushorin e Kombëtares, Kristjan Asllani ku rezultati ende i pavendosur bëri që Inzagi të zgjidhte të aktivizonte disa sulmues përpara 20-vjeçarit.

Artikulli paraprakBarça ndalet në start
Artikulli tjetërBarça me rekord negativ pas 19 vitesh