Corriere dello Sport ka bërë një shkrim special për Interin, ku tregon lëvizjet e mëdha të kësaj vere, sidomos largimet.

Sipas kësaj gazete nga Inter gjatë verës e sigurt që do të largohen janë: Carrizo, Palacio, Santon, Nagatomo, Andreolli, Biabiany.

Sulmuesi i talentuar brazilian, Gabigol do të huazohet te ndonjë skuadër, ndërsa Eder, Brozovic, Murillo, Pericis, Handanovic dhe Banega do të shiten nëse në drejtim të skuadrës vijnë oferta të majme.

Artikulli paraprakTitulli kampion në Spanjë, këto janë “finalet” e Realit dhe Barcelonës
Artikulli tjetërChelsea me “poker” ndaj Southampton! Tani +7 nga Tottenham….