Interi e ka nisur në mënyrën më të mirë sezonin e ri nën drejtimin e Lucciano Spalletit. Zikaltrit kanë bërë një merkato modeste, por duke afruar elementë të rëndësishëm dhe të kërkuar nga ish-trajneri i Romës.

Vecino dhe Skriniar janë transferimet më të shtrenjta, ndërkohë që Cancelo dhe Karamoh janë huazuar, por me të drejtë blerje.

Interi mund të luajë me formacionin 4-2-3-1, teksa Icardi do të jetë në majën e sulmit, i mbështetur nga Perisic, Joao Mario dhe KARAMOH.

Artikulli paraprakA është kjo vera më dëshpëruese e Barcelonës?!
Artikulli tjetërZYRTARE/ Emrat futbollistëve të Milanit për ndeshjet në Europa League