Interi ka hequr dorë nga Romelu Lukaku, raporton Sky Italia.

Lukaku e kaloi sezonin e kaluar në huazim te Interi dhe tani klubi milanez nuk dëshiron ta blejë nga Chelsea pasi sulmuesi belg ka nisur negociatat befasuese dhe të papritura me Juventusin, shkruan Korneri.net

Tifozët e Interit e kosniderojnë tradhëtinë më të madhe në histori

Lajmi që Romelu Lukaku është i gatshëm për të pranuar ofertën e Juventusit erdhi si rrufe në qiell në kaltër në botën sociale të tifozëve të Interit. Tashmë nga mbrëmja e së premtes vonë, nerazzurrët u egërsuan në twitter dhe instagram dhe veçanërisht pas konfirmimit të mbylljes përfundimtare të marrëveshjes me Chelsean, përmbajtja e mesazheve ishte uniforme: ajo e big rom, pavarësisht nëse ai lëvizi apo jo drejt Torinos, konsiderohet tashmë nga të gjithë si një tradhti, dhe atë më të madhen në histori.

Në këto orë, të shumtë janë duke i kujtuar belgut, intervistat në të cilat sulmuesi ka deklaruar se nuk do të pranonte kurrë oferta nga Juve apo Milan. Shumë më pas hoqën imazhet e ndeshjes së parë gjysmëfinale të Coppa Italia, në të cilën Romelu u ndesh kundër turmës së stadiumit pasi shënoi penalltinë 1-1, duke pyetur veten se si do të ishte e mundur që ai të mbronte ngjyrat bardhezi sot.

Mes zemërimit dhe mosbesimit, disa e përcaktojnë atë si një mercenar dhe argumentojnë se Lukaku mund të bëhet një nga ish-tifozët më të urryer të Interit të të gjitha kohërave, të tjerë e krahasojnë atë me Icardin, duke nënvizuar sesi argjentinasi, pavarësisht kritikave të shumta që ka marrë, asnjëherë nuk u tha po skuadrave të tjera italiane. /Korneri.net

Artikulli paraprakMilan më në fund mbyll transferimin e holandezit Reijnders
Artikulli tjetërBlerja e dytë më e shtrenjtë në Premier, Arsenali prezanton pasardhësin e Xhakës