26-vjeçari pritet të nënshkruajë deri në vitin 2028, me një njoftim zyrtar në vitin e ri.

Nicolò Barella dhe Inter, janë duke ecur përpara së bashku. Pasi mbërriti në Milano në korrik 2019 nga Cagliari, italiani është një kandidat për t’u bërë një flamurtar i vërtetë për Nerazzurrët. Po, sepse mesfushori i lindur në 1997 është pranë një zgjatjeje kontrate  pavarësisht se kontrata aktuale e tij i skadon në vitin 2026. Sipas zërave të fundit, marrëveshja e re do të parashikonte një zgjatje deri në vitin 2028 me një pagë dukshëm të rritur. Do të shkonte nga 5 milionë euro aktuale (plus bonuse) në 6 milionë: një rritje e konsiderueshme. Njoftimi mund të arrijë që në javët e para të vitit 2024.

Pavarësisht ardhjes së Davide Frattesit verën e kaluar, trashëgimtari i caktuar i Barella-s në letër, megjithatë sardenazi do të vazhdojë të qëndrojë në Milano. Megjithatë, nuk mungojnë interesimet nga jashtë.  Verën e kaluar për shembull, Newcastle me të vërtetë u përpoq përpara se të fundosej për ish-lojtarin e AC Milan, Sandro Tonali. Interesat e reja nuk do të mungojnë as qershorin e ardhshëm, por në Viale della Liberazione idetë janë të ndryshme.  Së shpejti, shkruan La Gazzetta dello Sport, një samit i dytë mes agjentit Beltrami dhe Marotta pritet të vendosë themelet për zgjatjen deri në vitin 2028. /Korneri.net

Artikulli paraprakMuslija: Bëmë një ndeshje shumë të mirë, na mungoi vetëm goli
Artikulli tjetërKaos në Maracana. Skena horror para ndeshjes, Argjentina mundi Brazilin