Nuk ka asnjë dyshim se Lucas Biglia është një nga pikat më të forta të Lazios në sezonët e fundit dhe falë formës së tij ai është i kërkuar nga disa skuadra të mëdha evropiane.

Sipas mediave italiane, Biglia është cak i Interit për merkaton e verës, mirëpo Lazio as që dëshiron të degjojë për largimin e tij.

Sipas mediave italiane, Lazio i ka ofruar kontratë të re kapitenin të sa deri në vitin 2021, madje duke i ofruar edhe rritje të dukshme të pagës.

Artikulli paraprakFOTO/ Zbulohen formacionet: Inter-Milan. Montella me probleme
Artikulli tjetërNapoli e “blindon” yllin e ekipit….