Inter e ka ndërmend të bëjë një goditje të madhe gjatë verës, që në Meazza ta sjell njërin prej talentëve më të ëmdhënjë për momentin në Evropë, polakun e Sampdorias Patrick Schick, shlruan Korneri.net.
Sipas fjalëve të presidentit Massimo Ferrero, Sampdoria nuk mund ta mbajë një futbollist të kalibrit të tij sepse ofertat do të jetë të shumta dhe të majme, kurse po flitet shumë se kartonin e tij prej 35 milionë eurosh, do ta paguaj pa asnjë problem Interi që me shumë gjasë do ta largoj në fund të edicionit Marcelo Brozovicin për rreth 20 milionë euro, e pozitën e tij ta zë pikërisht polaku 21-vjeçar. /Korneri.net

Artikulli paraprakLajmi i fundit: Operohet Ibrahimovic! Ja të rejat rreth rezultateve të operimit….
Artikulli tjetërAsnjë mbrojtësi si ai: Arsenal lufton për ta mbajtur, Barca e City për ta transferuar!