Grana DigitalBits në shtëpinë Inter.

Sipas raportimeve të “Il Sole 24 Ore”, që kur u bë sponsori kryesor, kriptomonedha e Al Burgio nuk ka respektuar angazhimet e saj ekonomike. Një problem i rëndësishëm për Nerazzurrët, të cilët vitin e kaluar nënshkruan një marrëveshje me kriptomonedhën katër-sezonale të zhvilluar nga Zytara Labs për 85 milionë dollarë dhe që tani duhet të përballen me pagesat e vonuara, përcjell Korneri.net

Një situatë e mprehtë ndaj së cilës, ndërsa prisnin të riaktivizonin dialogun me drejtuesit e DigitalBits, drejtuesit e Nerazzurrëve u përgjigjën duke filluar të fshinin të gjitha referencat për markën në faqen e klubit dhe duke vendosur gjithashtu eliminimin e shenjave të reklamimit të kriptomonedhave edhe nga LED-të anësore. Masa drastike për t’i dërguar një sinjal të fortë kompanisë Al Burgio, e cila po përballet me një 2022 të pjerrët, ku vlera e kriptomonedhës XDB ra me 96.24% krahasuar me nivelin më të lartë të të gjitha kohërave prej 1.03 dollarësh.

Megjithatë, asnjë problem nuk raportohet për momentin në frontin e Romës, një tjetër klub që numëron DigitalBits ndër sponsorët e tij. /Korneri.net

Artikulli paraprakBayern Munich vjedh një talent nga FC Barcelona
Artikulli tjetër“Tërhiqem në fund të sezonit”, katër herë kampioni i botës merr vendimin final