Samir Handanovic ndër vite ka qenë njëri prej portierëve më të mirë në Evropë.

Slloveni që tash e disa vite e mba n edhe shiritin e kapitenit, ngadal mendon që të largohet nga porta e gjigantit italian, pasi gjatë verës aim bush 37 vjet, dhe tashmë Inter po mendon të gje zëvendësuesin e tij, përcjell Korneri.net

Emrat më të ëprfolur dhe shumë serioz janë argjentinasi 26-vjeçar i Udineses, Juan Musso, i cili është përcjell me vëmende nga skautët e Interit edhe në kohën sa ishte te Racing Club.

Tjetri është Pierluigi Gollini i Atalantas, portier i ekipit kombëtar dhe protagonist për një kohë të gjatë me Atalantan në këto sezone në nivele shumë të larta.

Argjentinasi ka qenë në pole position për ca kohë, Gollini është një mundësi e mire, me Interin që ka kohë për të vlerësuar me kujdes të shtuar pasi situata financiare nga koronavirusi ka frenuar pak klubin. Koha e Handanovic, ngadalë po perëndon … /Korneri.net

Artikulli paraprakLes 10 meilleurs surmatelas de 2021
Artikulli tjetërMilan, Pioli: “Ndryshime në formacion, por skuadra mbetet konkurruese, Ibrahimovic kundër Toros”