Saktësisht në 00.00 të natës së mbrëmshme përfundoi edhe zyrtarisht afati kalimtar veror në tërë Evropën. Edhe sivjet shumë skuadra kanë qenë aktive dhe kanë shpenzuar mjaftë shumë, e njëra ndër to është edhe skuadra italiane Inter që ka shpenzuar më shumë se 115 milionë euro, por ka transferuar superlojtarë si Gabigol dhe Jao Mario, Banega, Ansaldi, Candreva.

Por, shkaku i fair-play financiar në kuadër të Europa League nuk do të mund të luajnë pothuasje yjet kryesore të cilët nuk janë në listën e të ftuarve nga Frank De Boer.

Kondogbia, Jovetic, Joao Mario dhe Gabigol nuk do të luajnë fare në ngjarjen e dytë të rëndësishme në futbollin evropian.

Kjo është lista komplete e të ftuarve për ndeshjen në Europa League.

Portierët: Handanovic, Carrizo, Berni.

Mbrojtësit: Andreolli, Ansaldi, Ranocchia, Santon, Murillo, Miranda, D’Ambrosio, Nagatomo, Miangue (lista B të rinjtë).

Mesfushorët: Felipe Melo, Medel, Banega, Brozovic, Gnoukouri (lista B giovani).

Sulmuesit: Palacio, Icardi, Perisic, Biabiany, Eder, Candreva.

Artikulli paraprakDe Biasi guxon të ndryshojë, Ja vlerësimet për skuadrën pas ndeshjës me Marokun
Artikulli tjetërNga Donadoni te Mati, afati më i dobët i Milanos në epokët Berlusconi