Afro 65.000 shikues panë Interin dominues në fushën e blertë në Meazza përballë Bolognas, por ishte e pamjaftueshme që ata t’i gëzohen fitores së tretë. Bologna që disa herë i ka shkaktuar telashe Interit, ia doli të nxjerr një pikë edhe në ditën kur debutoi supersulmuesi brazilian Gabigol. Mysafirët befasun kur shënuan golin e epërsisë me anë të italianit Mattia Destro, por një gola fantastik (volej) i kroatit Ivan Perisic e barazoi rezultatin që doli të jetë final edhe pse Inter pati një mori rastesh të mira.

Lazio mposhti 2-0 në shtëpi Empolin që vështirë se do t’ia dal sivjet të mbijetojë nëse kështu luan. Golat për kryeqytetasit i shënuan Seidu Keita dhe Senad Lulic.

Sassuolo pa gjysmën e skuadrës mposhti 1-0 Udinesen në krizë me golin e Gregoire Defrel, kurse baraz ishte në Genoa e cila nuk ia doli të mposht  Pescaran që shënoi përmes shqiptarit Rej Manaj, që i përgjigjet golit të djalit të Diego Simeones, Giovannit.

Foto LaPresse - Valerio Andreani 25/09/2016 - Genova (Italia) Sport Calcio Genoa vs Pescara Campionato di Calcio Serie A TIM 2016/2017 - Stadio "Luigi Ferraris" nella foto: giovanni simeone esulta dopo il gol del 1-0 Photo LaPresse - Valerio Andreani 25 September 2016 City Genova (Italy) Sport Soccer Genoa vs Pescara Italian Football Championship League A TIM 2016/2017 - "Luigi Ferraris" Stadium In the pic: giovanni simeone esulta dopo il gol del 1-0
Foto LaPresse – Valerio Andreani
25/09/2016 – Genova (Italia)
Sport Calcio
Genoa vs Pescara
Campionato di Calcio Serie A TIM 2016/2017 – Stadio “Luigi Ferraris”
nella foto: giovanni simeone esulta dopo il gol del 1-0
Photo LaPresse – Valerio Andreani
25 September 2016 City Genova (Italy)
Sport Soccer
Genoa vs Pescara
Italian Football Championship League A TIM 2016/2017 – “Luigi Ferraris” Stadium
In the pic: giovanni simeone esulta dopo il gol del 1-0

 

Artikulli paraprakHat-trick i Granit Arifajt, Drenica fitoi edhe në Ferizaj
Artikulli tjetërTrepça nxjerr një pikë të artë në Gjilan