Skuadra italiane e Inter është duke kaluar në një formë të mirë në kampionat, synimi i zyrtarëve të klubit, shtabit teknik dhe futbollistëve është një vend për Champions League edicionin e ardhshëm.

Sipas mediave italiane, nëse zyrtarët kinez të Interit i dëshirojnë në skuadër dyshën shpërthyese, Angel Di Maria nga PSG dhe Dries Mertens nga Napoli.

Artikulli paraprakKategoria Superiore/trajneri i Flamurtarit zbulon skandalin: Më çuan mesash para ndeshjes me Kukësin
Artikulli tjetërYlli i Juventusit preferon këtë skuadër në një finale eventuale në Champions League