Një goditje interesante dhe shumë të velfshme është në rrugë të mirë ta kryejë skuadra e famshme italiane Inter, shkruan Korneri.net.
Neroaxurët janë dakorduar me mbrojtësin brazilian Dalbert, i cili ka pranuar ofertën e italianëve dhe tash Inter duhet të merret vesh edhe me klubin francez që thuhet se nuk do ta hynte në bisedime derisa ta kutpoj se a do të luajë në Champions League apo jo pasi do t’i luajë ndeshjet kualifikuese, ndërsa po flitet se oferta e parë e Interit prej 12 milionë euro nuk ka bindur zyrtarët e Nice. Megjithatë, gjasat që anësori të jetë nga edicioni i ardhdhëm te Interi janë të mëdha. /Korneri.net

Artikulli paraprakGattuso kthehet në Milan
Artikulli tjetërAtl.Bilbao menjëherë emëroi trajnerin e ri