Sulmuesi i talentuar Gabrial Barbosa i njohur më mirë si Gabigol, pritet që brenda pak orëve të niset nga Brazili në Milano, destinacioni Inter. Në orët e vona të së enjtës zyrtarë të lartë të Interit Thohir dhe Zhang janë takuar personalisht me lojtarin i cili ka pranuar ofertën e neroaxurëve të cilët për kartonin e tij do të shpenzojnë 25 milionë euro, ndërsa ka mbetur vetëm të kuptohet paga e lojtarit.

Kjo nuk është e tëra, sepse Inter praktikisht kreu punë edhe me kampionin e vresëkt evropian portigezin Joao Mario. Për t’iu shmangur problemeve me Fair-play financiar, Inter do ta hauzojë lojtarin për një vit kurse verën e ardhshme do të paguaj për anëtarin e Sportingut 45 milionë euro.

 

 

 

Artikulli paraprakKosova në Olimpiadën e shahut në Baku
Artikulli tjetërZaza është “hammers”