Pronarë të rinjë, investime të reja. Inter ka përfunduar punë me klubin portugez Sporting, rreth mesfushorin fenomenal Joao Mario i cili shkëlqeu në Kampionatin e fundit Evropian në Francë. Sipas lajmeve të para pak çasteve Inter dhe Sporting u morën vesh që Mario të transferohet në Itali për 45 milionë euro, ndërsa lojtari sipas të gjitha gjasave do të udhëtojë drejt Milanos të hënën për t’i kryer vizitat mjekësore e për të nënshkruar më pas kontratë të re. Marcelo Brozovic më pas do të jetë në listën e shitjeve.

Artikulli paraprakJyrgen Klop: Të gjithë do të tmerrohen nga Liverpool
Artikulli tjetërAgjenti i Mustafit “shokon” të gjithë