Skuadra italiane e Inter është duke monitoruar situatën e brazilianit të Chelsea Oscar, i cili ka humbur pozicionin e startuesit pas ardhjes në krye të skuadrës së Antonio Conte.

Oscar nuk është i kënaqur me trajntimin që po i bën Chelsea dhe mediat angleze raportojnë se ai ka kërkuar largim ose minutazhë më të madhe në ekip.

Bëhet e ditur poashtu se për Oscar përveç Milanit janë duke u interesuar dhe spanjollët e Atletico Madrid dhe francezët e Monacos.

Artikulli paraprakStudimi në futboll, zbulohet realiteti i hidhur
Artikulli tjetërLajmi i fundit: Lavezzi bëhet partner i Balotellit?