MILAN, ITALY - DECEMBER 15: New CEO of FC Internazionale Giuseppe Marotta attends the Serie A match between FC Internazionale and Udinese at Stadio Giuseppe Meazza on December 15, 2018 in Milan, Italy. (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images )

Inter po mundohet të ndërtojë skuadër super të fortë për edicionin e ri.

Pas super transferimit që po pritet vetëm të zyrtarizohet ditëve te ardhshme ,e mbrojtësin e djathtë Achraf Hakimi, Inter është në negociata të avansuar me Brescia, për Pirlon e ri që po i mahnitë të gjithë, Sandro Tonali, përcjell Korneri.net

Momentalisht Brescia kërkon 50 milionë euro për kartonin e tij, ndërsa zikaltrit janë gati të ofrojnë 30 milionë euro, mirëpo si zakonisht një person si Beppe Marotta ka gjithmonë zgjidhje pefekte siç vetëm italianët dinë ta bëjnë më së miri.

Është duke punura që t’i shet dy lojtarët Ivan Perisic dhe Joao Mario, prej të cilëve sigurtë mund t’i mbledh paratë e kërkuara nga Brescia, në mënyrë që ta ketë në skuadër supertalentin italian dhe ta mposht njëkohësisht rivalin direkt dhe të madh Juventusin. /Korneri.net

Artikulli paraprakTjetër goditje e Juventusit, merr portugezin më të talentuar nga Man.City
Artikulli tjetërNo-Hassle Methods Of asia charm – An Update