Allan of Napoli competes for the ball with Marcelo Brozovic of Inter during the Serie A match between SSC Napoli and FC Internazionale at Stadio San Paolo on December 2, 2016 in Naples, Italy.

Gjatë merkatos së janarit skuadra e Interit pritet të përforcojë repartin e mbrojtjes pasi kërkon të afrojë në skuadër dy mbrojtësi italian që luajnë në Rusi.

Bëhet fjalë për Salvatore Bocchetti (Spartak Moscow) dhe  Domenico Criscito (Zenit Saint Petersburg), shkruan “Calciomercato.com”, raporton Syri.net.

Zikaltërit nën drejtimin e pronarëve të rinj kinezë pritet të bëjnë përforcimet e nevojshme për të synuar kompeticionet evropiane pse jo edhe Champions Leaguen që mungon prej vitesh.

Image

Artikulli paraprakZYRTARE/ Talenti i Milanit i bashkohet Kombëtares shqiptare
Artikulli tjetërHumbet ndeshjen, sportisti i MMA godet me grusht balerinën