Inter ka shënuar fitore prestigji ndaj Lazios në “Olimpico”, në derbin e javës në Serie A. Skuadra nga Milano mposhti me rezultat 1:3 Lazion, por kjo fitore nuk është se do ti hyj në punë ish kampionit të europës.

Lazio kaloi e para në epërsi me golin e shënuar nga Keita nga penalltia. Mirëpo loja në vazhdim i takoi Interit që shënoi tre gola me anë të Anderolli, autogolit e Hoedt dhe sulmuesit Eder.

Lazio edhe pse u mposht sonte edicionin e ardhshëm do të luaj në Europa League, pasi aktualisht pozicionohet në vendin e katërt me 70 pikë, kurse Inter është i shtsti me 59 sosh.

Artikulli paraprakEuroleague: Epke Udoh MVP i finalës
Artikulli tjetërFantastike: Kosova U-17 me spektakël mposhti Danimarkën