Inter dhe Lautaro Martinez janë gjithnjë e më larg njëri tjetrit.

Sulmuesi argjentins duket se është pajtuar të largohet nga Inter dhe t’i bashkohet Barcelonës, mirëpo me klubin italian që do të përfitojë mjaftë shumë nga shitja e tij, pasi përveç parave të mira diçka më shumë se 65 milionë euro, Inter do ta zëvendësoj atë me një golashënues të lindur dhe pa para asnjë cent të harxhuar, përcjell Korneri.net

Inter do të sjell në Meazza sulmuesin e mirënjohur Edinson Cavani, i cili po largohet nga PSG pas shtatë vitesh dhe atë me parametër zero, për shkak se kontrata e tij i skadon këtë verë. Inter nuk po llogaritë në kilianin Alexis Sanchez, të cilin po e kthen te Man.United, kështu që uruguajani mbetet opcioni i parë dhe më real nga të gjithë për sulmin e frikshëm Cavani-Lukaku. /Korneri.net

Artikulli paraprakMenaxheri i Neymar tregon se si ylli brazilian ka mundur të ishte i Real Madridit
Artikulli tjetërAeroplan apo hotel me 5 yje? Brenda tij 66 milion funte të Abramovich, i rrethuar nga luksi dhe ngjan si një shtëpi në qiell