Inter po mendojnë të përforcojnë ekipin me mbrojtësin shqiptar Shkodran Mustafi.

Sipas shtypit anglez “Nerroazzurët”, janë të gatshëm të negociojnë me Arsenalin, për reprezentuesin gjerman dhe oferta e tyre është huazim me detyrim blerje prej 22 milionë euro.

Gjithsesi diçka konkrente ende nuk ka ndërmjet palëve pasi pritet reagimi i Arsenal, në lidhje me këtë transferim të mundshëm.

Për Mustafin transferimi te Inter, do të ishte rikthim në Serie A, pasi në të kaluarën suksesshëm ishte paraqitur te Sampdoria.

Artikulli paraprakNga Anglia largohet golashënuesi më i mirë në histori
Artikulli tjetërKthehet Balotelli i tmerrshëm, një katastrofë ndaj Napolit